Ulga na kasę online dla fryzjera

Prowadzisz salon fryzjerski? Już niedługo, bo od stycznia 2021 roku, będziesz musiał korzystać z kasy fiskalnej online. Na szczęście w nowych przepisach dotyczących kas online’owych znalazł się zapis o zwrocie kosztów za urządzenie. Będzie więc dostępna ulga na kasę online dla fryzjera.

 

Nawet jeżeli prowadzisz salon fryzjerski i masz kasę fiskalną, to wkrótce wymienisz ją na nową. Ustawa z dnia 15 marca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach (Dz. U. z 2019 r. poz. 675) weszła w życie 1 maja 2019 r., więc projekt wymiany kas na online dla wybranych branż stał się faktem. Dobra wiadomość jest taka, że opublikowano również nowe rozporządzenie w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika. Ulga na kasę online dla fryzjera będzie dostępna. Nawet jeśli już raz skorzystałeś z prawa do zwrotu pieniędzy za to urządzenie, możesz to zrobić ponownie przy wymianie starego sprzętu na online’owy.

 

Ulga na kasę online dla fryzjera i nie tylko

Zasady określające, komu przysługuje zwrot kosztów za kasę fiskalną, uległy zmianie w stosunku do poprzednich regulacji. Będą z niej mogli skorzystać przedsiębiorcy zobowiązani do rozpoczęcia prowadzenie ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej, a także Ci, którzy zrobią to dobrowolnie, bez odgórnie narzuconego obowiązku, o ile wcześniej nie stosowali do tego innych kas. Mogą z niej skorzystać również przedsiębiorcy zobowiązani do wymiany kas na urządzenia online’owe ze względu na nowy obowiązek. Dotyczy to więc mechaników, wulkanizatorów i właścicieli stacji paliw, którzy muszą wymienić kasy na urządzenia online od 1 stycznia 2020 r.

Zwrot kosztów obejmuje także pozostałe branże zobligowane do wymiany kas w późniejszych terminach. Ulga na kasę online dla fryzjera będzie więc dostępna na takich samych zasadach, jak dla mechanika, prawnika czy lekarza. Należy jednak podkreślić, że przedsiębiorca otrzyma zwrot pieniędzy tylko i wyłącznie za kasę fiskalną online. Nie obejmie on żadnych urządzeń innego typu np. kas z elektroniczną kopią paragonu. Nawet jeśli bedą one dostepne w sprzedaży, to bez prawa do ulgi.

 

Ile wynosi ulga na kasę online dla fryzjera?

Na jaki zwrot kosztów mogą liczyć przedsiębiorcy? Podobnie jak do tej pory, ulga na kasę online dla fryzjerów i innych branż, wynosi 90% ceny zakupu netto, lecz nie więcej niż 700 zł. Biorąc pod uwagę potrzeby salonów fryzjerskich, w których zastosowanie znajdują małe i mobilne kasy online, jest to kwota satysfakcjonująca. W sporej mierze obniży „przymusowy” wydatek na zakup nowego urządzenia do ewidencji sprzedaży.