Novitus One Online to prawdziwy skarb… Jedyne w swoim rodzaju połączenie kasy fiskalnej online, smartfona i oprogramowania sprzedażowego. Co sądzić o takiej mieszance? Dobry pomysł wart swojej ceny? Czy nowinka, która ma przyciągnąć klientów?

Firma Novitus – jeden z czołowych producentów kas fiskalnych w Polsce – zadebiutowała z nowym modelem kasy. Dziecko technologiczne, nad którym prace trwały grubo ponad 20 lat wreszcie ujrzało światło dziennie.

 

Novitus ONE Online – odpowiedź na rosnące potrzeby podatników

Potrzeby podatników zmieniają się wprost proporcjonalnie do przepisów w sprawie kas. Coraz więcej branż jest zobowiązanych do stosowania urządzeń fiskalnych od pierwszej sprzedaży. Niezależnie od wysokości rocznego obrotu przedsiębiorcy muszą stosować kasy lub drukarki przy sprzedaży towarów lub usług. Nowe przepisy, które wejdą w życie w styczniu 2019 roku obligują niektóre grupy zawodowe do stosowania tzw. kas online’owych. Z kolei coraz mniej popularne stają się płatności gotówkowe – co też wpływa na oczekiwania podatników względem sprzętów do ewidencji. Wielu z nich szuka urządzeń multifunkcyjnych. Wielozadaniowość z jednej strony, minimalizm z drugiej idą ze sobą w parze, jeśli chodzi o wybór przedsiębiorców w salonach kas fiskalnych. W tym kierunku poszła też firma Novitus i zaproponowała klientom Kasę Novitus ONE Online.

 

Novitus ONE Online – miła dla oka

Novitus ONE Online to nie jest zwykła kasa, która po prostu rejestruje sprzedaż zgodnie z przepisami. To kasa, która pomaga w organizacji pracy czy zarządzaniu firmą. A do tego naprawdę ciekawe wygląda. Zacznijmy więc od tego, co może nie jest najważniejsze, ale po prostu rzuca się w oczy. Wygląd. Minimalistyczna, elegancka obudowa. Może trochę zbyt kanciasta, ale na pewno dobrze wkomponuje się w futurystyczne wnętrza, o oszczędnym wystroju. Dostępna jest w kilku kolorach (w tym neutralnych), więc można dobrać pasującą nam wersję. Z pewnością Novitus ONE nie popsuje precyzyjnie zaprojektowanej przestrzeni butiku lub restauracji, jak by to miało miejsce w przypadku topornej, stacjonarnej, tradycyjnej kasy fiskalnej z szufladą. Ale oczywiście, Novitus ONE Online to nie tyko zwyczajne funkcje i ładny wygląd. To rozbudowane wnętrze w atrakcyjnej obudowie: połączenie kasy fiskalnej, oprogramowania sprzedażowego oraz smartfona z systemem Android.

 

Novitus ONE Online – ładny wygląd z bogatym wnętrzem

Jakie opcje gwarantuje Novitus ONE Online? Szereg rozmaitych funkcji potrzebnych w twoim biznesie. Wystawianie paragonów i faktur, sporządzanie raportów, wystawianie korekt i dokumentów zwrotu. Dodatkowo sprawdzimy stany magazynowe, otworzymy rachunek, dodamy notatkę i ID klienta. No i mamy też obiecywane funkcje smartfona – możliwość korzystania z Internetu, kalendarz czy kalkulator. Nie zgubimy się przy tym w dżungli menu. Jest proste w obsłudze i intuicyjne, więc praca z Novitus One będzie przyjemnia, a nie frustrująca. Warto dodać, że operator ma możliwość dowolnej konfiguracji wielu ekranów sprzedaży. Dysponuje też wieloma złączami komunikacyjnymi zabezpieczonymi klapką obudowy. W standardzie w ONE Online zamontowano też wytrzymały akumulator, który pozwala na długą i wydajną pracę w terenie. Wpomnimy też o NoviCloud – webowym systemie zapleczowym. To nic innego, jak funkcjonalna chmura dla Novitus ONE Online. Dzięki tej opcji możemy monitorować swój biznes i zarządzać nim z dowolnego miejsca – z biura, jednego z naszych punktów handlowych czy z domu.

 

Novitus One jest online

Novitus ONE to kasa fiskalna online. Spełnia ona wszystkie wytyczne określone w rozporządzeniu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące (Dz. U. z 2018 r. poz. 1206). Będzie więc w sposób ciągły i automatyczny przesyłać dane o transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Dokładnie tak, jak wymagają tego aktualne przepisy.

 

Gdzie postawisz swoją kasę Novitus ONE Online?

Novitus ONE Online z pewnością świetnie zadomowi się w niewielkich sklepach, w lokalach gastronomicznych oraz różnych punktach usługowych np. salonach fryzjerskich i kosmetycznych, a także w gabinetach lekarskich, kancelariach prawnych, szkołach jazdy, klubach fitness lub hotelach. Znajdzie też swoje zastosowanie w handlu mobilnym.

 

Nowa matryca stawek VAT w 2019