Kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu – najlepsza dla fryzjera

Kopie paragonów fiskalnych zgodnie z aktualnymi przepisami należy przechowywać przez 5 lat. Obowiązek ten dotyczy również fryzjerów. Na szczęście nowoczesne urządzenia rejestrujące sprzedaż, np. kasy fiskalne Posnet, kasy Elzab czy Novitus, mają moduł elektronicznej kopii paragonu. Dlaczego warto zdecydować się na kopię elektroniczną? Dlaczego właśnie taka kasa fiskalna dla fryzjera będzie najlepsza?

 

Kopia papierowa czy elektroniczna?

Na rynku dostępne są urządzenia fiskalne z możliwością zapisu kopii paragonu na dwa sposoby. Do wyboru masz kopię papierową oraz kopię elektroniczną. W pierwszym przypadku kasa fiskalna posiada mechanizm drukujący, który obsługuje dwie papierowe rolki. Na jednej drukują się oryginały paragonów dla klientów, na drugiej – kopie. Kasa fiskalna z modułem kopii elektronicznej ma mechanizm, który wykorzystuje tylko jedna papierową rolkę, rolkę oryginałów. Kopie paragonów zapisywane są natomiast w postaci elektronicznej na informatycznym nośniku danych.

 

Mała rolka, duży problem

Jak wspomnieliśmy, obecnie kopie paragonów fiskalnych należy przechowywać przez 5 lat – licząc od zakończenia roku, w którym upłynął termin płatności podatku z danej sprzedaży. Wyobraź sobie, ile papierowych rolek kasowych uzbiera się w twoim salonie fryzjerskim przez tak długi okres! Ponadto, nie bez znaczenia jest w jakim miejscu przechowywane są tradycyjne kopie. Pomieszczenie musi być zacienione i suche. Dlaczego? Ponieważ papier może wyblaknąć i się zniszczyć. Co ciekawe, producenci papieru termicznego przyznają sami, że jego trwałość to maksymalnie 2 lata. Co się dzieje po tym okresie? Paragon żółknie, a nadruk blaknie. Być może przetestowałeś to sam – kupując w sklepie odzież lub obuwie z dwuletnią gwarancją. Sprzedawca kazał Ci zatrzymać paragon na wypadek reklamacji – jak wygląda papier po 2 latach? Często jest zupełnie nieczytelny. Jeśli kontrola skarbowa zażąda od Ciebie pokazania kopii sprzed 5 lat, możesz mieć spory stres. Denerwujące jest też samo przechowywanie papierowych rolek. W małym salonie fryzjerskim – nie ma dobrego miejsca na archiwum, nawet gdy jest ich stosunkowo niewiele. Duży salon fryzjerski generuje z kolei naprawdę dużo zużytych rolek – czy warto ponosić dodatkowe koszty związane z przechowywaniem dziesiątek tradycyjnych papierowych kopii? Odpowiedź jest oczywista. Zwłaszcza, że masz wybór. Nowoczesne kasy fiskalne Posnet, kasy Elzab czy Novitus polecane dla fryzjerów, zostały wyposażone w moduł elektronicznej kopii paragonów. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

 

Kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu – dlaczego po prostu musisz ją mieć?

Kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu posiada miejsce na informatyczny nośnik danych – kartę SD lub SDHC. To właśnie tam zapisują się kopie paragonów w formacie cyfrowym. W niektórych mobilnych kasach, jak np. w Posnet Mobile HS EJ wykorzystywana jest karta microSD lub microSDHC. Niech nie zwiedzi Ciebie wielkość karty – ten mały nośnik, ma ogromne możliwości i wiele zalet. Co zyskasz inwestując w urządzenie fiskalne z elektroniczną kopią danych?

 

  1. Oszczędność

Ograniczysz o połowę wydatki na materiały eksploatacyjne! Zamiast kupować dwie tradycyjne rolki, będziesz kupował tylko jedną. Zniknie też problem logistyczny i koszty związane z przechowywaniem rosnących wciąż papierowych kopii przez 5 lat. Karta SD chociaż mała, ma imponująca pojemność – nośnik 2GB zmieści 3330 standardowych rolek papieru!

 

  1. Wygoda

Dzięki elektronicznej kopii nie tylko z łatwością przechowasz paragony, ale też będziesz miał do nich łatwy dostęp. W każdej chwili, na wielu rodzajach urządzeń możesz swobodnie odczytać, skopiować czy dodatkowo zarchiwizować dane.

 

  1. Bezpieczeństwo

Możesz stworzyć dowolną ilość kopii bezpieczeństwa na innych nośnikach – płytach CD/DVD, komputerze, przenośnym dysku czy pendrivie. Dzięki temu nawet jeśli Twoja karta przypadkowo się zniszczy – nie stracisz ani jednej kopii paragonu fiskalnego!

 

  1. Ekologia

Twój salon znany jest z wykorzystywania ekologicznych farb koloryzujących i produktów do pielęgnacji włosów? Czemu nie miałbyś przyczynić się do ochrony naturalnych zasobów, kupując kasę z elektroniczną kopią, która wykorzystuje o połowę mniej papieru?

 

Kasy fiskalne Posnet, kasy Elzab czy Novitus? Gdzie znajdziesz elektroniczną kopię?

Pozostaje kwestia: Jakie kasy fiskalne mają moduł elektronicznej kopii? Nie sposób wymienić urządzeń wszystkich producentów – od jakiegoś czasu kopia elektroniczna to standard, który posiadają kasy fiskalne Posnet. Kasy Elzab czy Novitus również są w nią wyposażone. Które modele kas z modułem kopii elektronicznej można polecić dla fryzjerów?

 

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ

Posnet Mobile HS EJ to najmniejsza i najlżejsza kasa fiskalna na rynku! Doskonale sprawdzi się w małych salonach oraz dla fryzjerów, którzy świadczą usługi u klienta lub klientki w domu. Jej niska waga i małe gabaryty mają związek między innymi z zastosowaniem modułu elektronicznej kopii paragonów zamiast mechanizmu na dodatkową rolkę.

 

Kasa fiskalna Novitus Nano E

Osobom, które podróżują z kasą do klientów i klientek albo podnajmują pomieszczenie w salonie piękności i nie dysponują stanowiskiem recepcyjnym, możemy również polecić Novitus Nano E. Prosta, nieduża i wydajna – no i oczywiście z elektroniczną kopią.

 

Kasa fiskalna Elzab K10

Elzab K10 to pierwsza kasa fiskalna z panelem dotykowym. Prosta i intuicyjna w obsłudze jak smartfon czy tablet. Ten model mobilnej kasy Elzab pokochają osoby, które chcą mieć urządzenie fiskalne zawsze przy sobie. Do Elzab K10 możemy wykorzystać specjalną smycz – kasę zawiesimy na szyi, uwalniając ręce potrzebne do pracy.

 

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

W Twoim salonie fryzjerskim sprawdzi się drukarka fiskalna – ale boisz się, ze zajmie więcej miejsca niż kasa? Niepotrzebnie! Posnet Temo HS EJ to maleńka drukarka fiskalna dla fryzjera! We współpracy z programem komputerowym do obsługi sprzedaży, Posnet Temo HS EJ wpłynie na poprawę jakości obsługi klienta i zautomatyzuje wiele procesów, a jednocześnie nie zajmie dużo przestrzeni w recepcji Twojego salonu fryzjerskiego.

 

Drukarka fiskalna Posnet Thermal FV

Jeżeli masz profesjonalny, nowoczesny salon fryzjerski – potrzebujesz tak samo profesjonalnej i nowoczesnej drukarki fiskalnej! Posnet Thermal FV to drukarka dla Ciebie – zaawansowana technologicznie, a przy tym elegancka i o nieco futurystycznej formie. Zastosuj do niej odpowiednie oprogramowanie do zarządzania salonem. Zaplanuj skuteczne strategie marketingowe i podnieś jakość obsługi klienta. W Posnet Thermal FV zastosowano też elektroniczną kopię paragonu. Dane zapisane na karcie pamięci możesz kopiować on-line! Bez wyjmowania karty SD z urządzenia!

 

Która kasa fiskalna lub drukarka fiskalna z elektroniczną kopią będzie najlepsza dla Twojego salonu fryzjerskiego?

Nie wiesz, które urządzenie wybrać?

Chciałbyś poznać inne zalety opisanych kas i drukarek fiskalnych dla fryzjerów? W takim razie, dowiedz się czegoś więcej!

Dowiedz się więcej o:

Posnet Mobile HS EJ

Novitus Nano E

Elzab K10

Posnet Temo HS EJ

Posnet Thermal FV