Kasa fiskalna i terminal płatniczy – zestaw idealny każdego fryzjera

W 2015 roku kasa fiskalna dla fryzjera będzie obowiązkowa. Każdy podatnik, który będzie chciał wykonywać usługi fryzjerskie zgodnie z przepisami musi wyposażyć się w kasę. A jak wygląda sprawa z terminalem płatniczym? Terminal płatniczy nie jest wprawdzie wymagany przepisami – ale posiadanie go może się przyczynić do wzrostu zysków Twojego salonu fryzjerskiego.

 

Czy warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim?

Nie jesteś przekonany do tego, że naprawdę warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim? Myślisz: Przecież w każdej miejscowości, nawet małej jest teraz bankomat! Albo: Klient zapłaci kartą, a ja będę musiał ponieść koszt prowizji od transakcji! To się nie opłaca!

 

Terminal płatniczy w salonie fryzjerskim – opłaca się i to bardziej, niż myślisz.

Zastanów się, jak teraz funkcjonują ludzie? Żyją szybko, są zapracowani, każdy dzień wypełniony jest mnóstwem zadań. Poza tym ludzie młodzi i zamożni w pewnym sensie funkcjonują bezgotówkowo. A nowoczesne technologie ułatwiają taki model życia. Robią więc zakupy w sklepach, w których mogą zapłacić kartą. Chodzą do lokali, które mają terminale. Także korzystają z usług w punktach, w których płatność kartą jest akceptowana. Co ciekawe z przeprowadzonych wśród konsumentów badań wynika, że klient mający w portfelu kartę płatniczą czy kredytową wyda więcej niż ten, który ma w kieszeni gotówkę!

To się sprawdza tylko w sklepach spożywczych? Nie dotyczy salonu fryzjerskiego? Nic bardziej mylnego. Klient, który w twoim salonie fryzjerskim nie będzie mógł zapłacić kartą, a nie ma przy sobie wystarczająco dużo gotówki, po prostu wybierze inny punkt. Klientka, którą zachęcisz do dodatkowego zabiegu pielęgnacyjnego na włosy, nie zdecyduje się, żeby go zrobić, jeżeli nie będzie miała jak za niego zapłacić, skoro przygotowała się finansowo np. tylko na ścięcie.

A co powiedzieć o nieplanowanych wizytach u fryzjera? Wielu mężczyzn nie umawia się wcześniej – decyzja o podcięciu włosów zapada często przy porannej toalecie albo w drodze powrotnej z pracy. Jeżeli na drodze będzie Twój salon, możesz zyskać nowego klienta. Ale jeśli nie będziesz mieć terminala płatniczego – możesz go równie szybko stracić.

Spontaniczna zmiana fryzury? Potrzeba metamorfozy? Niejedna kobieta ma w życiu taki moment. Jeżeli trafi do Twojego salonu fryzjerskiego i będzie zadowolona z wykonanej usługi, może się stać stałą klientką… Pod warunkiem, że w tej spontanicznej sytuacji będzie miała wystarczająco dużo gotówki – albo zobaczy na drzwiach informację o możliwości płatności kartą.

Masz w ofercie nie tylko sprzedaż usług fryzjerskich, ale też kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów? Koniecznie wyposaż się w terminal płatniczy. Klientka, która na własne oczy widzi efekt odpowiednio dobranych kosmetyków – będzie chciała je mieć. Ułatw jej zrobienie dodatkowego zakupu i zapewnij terminal płatniczy w salonie fryzjerskim.

Poniesiony koszt, naprawdę szybko Ci się zwróci. A konsument, który skorzysta bez problemu z możliwości płatności kartą, będzie miał poczucie, że zadbałeś o jego potrzeby.

Nie mówiąc już o prestiżu Twojego salonu. Terminal płatniczy w salonie fryzjerskimto standard każdego profesjonalnego i nowoczesnego punktu! Salon fryzjerski bez terminala – postrzegany jest jako przestarzały, a może nawet niezbyt dobrze prosperujący, skoro oszczędza się w nim na terminalu – taki wizerunek nie działa zachęcająco na klientów.

 

Terminal płatniczy w salonie fryzjerskim – transakcje nie takie kosztowne

W Polsce opłaty za płatności kartą przez wiele lat były jednymi z najwyższych w Europie. Właśnie dlatego mnóstwo sklepów i punktów usługowych przyjmowało od klientów płatności wyłącznie gotówką. Zwłaszcza tam, gdzie klienci robili zakupy na niskie kwoty wprowadzenie terminala płatniczego w perspektywie przedsiębiorców się po prostu nie opłacało. Jednakże z dniem 1 lipca 2014 roku sytuacja się zmieniła. Uległa znaczącym zmianom wysokość opłat za płatności kartą: Do 1 lipca 2014 r. punkty handlowo-usługowe płaciły średnio 1,63% prowizji od każdej transakcji elektronicznej, natomiast po 1 lipca 2014 r. opłaty te spadły do około 1%! Zlikwidowano też opłaty groszowe. Przed 1 lipca 2014 r. klient, który zrobił zakupy na kwotę 10 zł, generował dla przedsiębiorcy 20 groszy prowizji do zapłacenia. Obecnie za tę samą transakcję podatnik zapłaci połowę mniej – 10 groszy.

Od 1 lipca 2014 roku wartość prowizji jest zawsze proporcjonalna do wartości zakupów.

 

Terminal płatniczy i kasa fiskalna dla fryzjera – zestaw idealny!

Wybór urządzeń rejestrujących jest naprawdę ogromny. Jeżeli chodzi o kasy fiskalne dla fryzjerów, Warszawa ma naprawdę, co zaoferować. Jeśli więc jesteś właścicielem punktu usługowego w stolicy, po prostu wybierz się do profesjonalnego salonu sprzedaży kas i znajdź odpowiednie urządzenie dla siebie. Możesz też obejrzeć urządzenie w Internecie, a potem zapytać o szczegóły doświadczonego serwisanta w salonie z kasami fiskalnymi. Która kasa fiskalna dla fryzjera będzie najlepsza? Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Wielkość salonu, ilość klientów czy to, jak dużym miejscem na urządzenie dysponuje dany fryzjer. Masz mały lub średni salon fryzjerski? Sprawdzi się u Ciebie na przykład kasa fiskalna Innova Presto. Nie masz swojego lokalu, tylko podnajmujesz stanowisko? A może jeździsz wykonywać usługi do klientek i klientów? Jeżeli dużo się przemieszczasz lub masz naprawdę mało miejsca na kasę, spodoba Ci się kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ lub Elzab K10. Posnet Mobile HS EJ kasa lekka i mała, ale bardzo wydajna. Elzab K10 to prawdziwy hit – pierwsza na rynku kasa z panelem dotykowym. A może masz duży salon, zatrudniasz kilku fryzjerów i przewija się codziennie naprawdę wielu klientów? Pomyśl w takim razie o Posnet Thermal FV. Posnet Thermal FV to drukarka fiskalna, która pracuje razem z komputerem i specjalnym oprogramowaniem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – Posnet Thermal FV ma ogromnie możliwości komunikacyjne, pozwala na wykonywanie rozmaitych zestawień, bilansów. Pomaga w planowaniu skutecznej strategii marketingowej i podnieść jakość obsługi klienta.

 

Chcesz wiedzieć więcej, o którejś z wymienionych kas? Kliknij na wybrany link.

 

Dlaczego warto kupować razem terminale i kasy fiskalne dla fryzjerów? Warszawa ma atrakcyjne oferty promocyjne. Hasło w zestawie taniej – sprawdza się również w przypadku zestawu terminal i kasa. Poza tym, to dobra okazja, by dowiedzieć się na przykład, czy kupowane urządzenia mogą się ze sobą komunikować. Wybór salonu, w którym dostępne są zarówno kasy fiskalne, jak i terminale to także oczywisty komfort podczas zakupu i wygoda, jeśli chodzi o usługi serwisowe czy szkoleniowe, z których chcielibyśmy skorzystać po zakupie urządzeń dla swojego salonu.